Extra koopavond onvoldoende kenbaar
De heffingsambtenaar van de gemeente Nijmegen heeft op 2 december 2011 een naheffingsaanslag parkeerbelasting opgelegd en bij uitspraak op bezwaar gehandhaafd.
In geschil is of het voor belanghebbende voldoende kenbaar was dat er een extra koopavond was. De heffingsambtenaar heeft gesteld dat 2 december 2011 een extra koopavond betrof in verband met Sinterklaas. Hij heeft voorts een print overgelegd van de website nijmegenon-line.nl waarop de extra koopavond staat vermeld. De heffingsambtenaar is van mening dat op belanghebbende de verplichting rust om zich ervan te vergewissen of parkeerbelasting is verschuldigd en dat burgers worden geacht ervan op de hoogte te zijn dat er vlak vóór Sinterklaas extra koopzondagen en avonden zijn. De heffingsambtenaar heeft gesteld dat het belanghebbende had moeten opvallen dat het ter plaatse op die bewuste avond erg druk was en dat vanaf de parkeerplaats te zien is dat er winkels open zijn.
Naar het oordeel van de rechtbank heeft de heffingsambtenaar met hetgeen is aangevoerd niet aannemelijk gemaakt dat het voor belanghebbende voldoende kenbaar was dat parkeerbelasting was verschuldigd. Belanghebbende heeft gesteld dat hij ter plaatse wel degelijk heeft gekeken of hij parkeerbelasting moest voldoen. In de directe omgeving van de parkeerplaats stond echter geen extra koopavond vermeld. Integendeel, op een ter plaatse aangebracht bord stonden wel de koopzondagen vermeld, maar niet de extra koopavonden. Dat belanghebbende daaruit heeft afgeleid dat van een extra koopavond op 2 december 2011 geen sprake was, kan hem niet worden aangerekend. Ook de vermelding van de extra koopavond op de website is onvoldoende om aan te nemen dat het voor belanghebbende voldoende kenbaar was dat parkeerbelasting was verschuldigd. Dit moet naar het oordeel van de rechtbank namelijk ook ter plaatse kenbaar worden gemaakt. Dat in het beginscherm van de parkeerautomaat staat vermeld dat voor extra koopavonden op publicaties moet worden gelet, is daarom ook onvoldoende. Die publicaties ontbreken namelijk nu juist ter plaatse. De naheffingsaanslag is ten onrechte opgelegd.
Het beroep dient gegrond te worden verklaard.
DATUM:
12 juli 2012
ECLI:
ECLI:NL:RBARN:2012:BX1000
ZAAKNUMMER:
AWB 12/1170
INSTANTIE:
Rechtbank Arnhem
